Woda termalna w kosmetykach – właściwości i korzyści dla skóry

koszyk z kosmetykami

Woda termalna ma dobroczynny wpływ na skórę, co było wiadome od wieków – okłady z niej stosowano w przypadku oparzeń, podrażnień oraz przy pielęgnacji noworodków. Jest bogata w składniki aktywne i minerały oraz naturalnie miękka, co sprawia, że oprócz pozytywnych skutków jej spożywania można ją traktować jako naturalny lek na dolegliwości zewnętrzne.

Dziś woda termalna jest składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry czy środków do higieny jamy ustnej i występuje w składzie kosmetyków wielu renomowanych producentów. W poniższym artykule przybliżymy właściwości stworzonych na bazie takiego właśnie składnika francuskim kosmetykom marki Avene oraz sprawdzimy, co różnie je od tych, które nie mają w składzie wody z ujęć termalnych.

Historia Avene

Kosmetyki Avene biorą swoją nazwę od miejscowości leżącej 350 metrów nad poziomem morza i przy której w 1743 roku powstało Uzdrowisko Dermatologiczne wykorzystujące cudowne właściwości wydobywanej stamtąd wody termalnej. Naturalny krajobraz łańcucha górskiego Sewenny u podnóża którego leży miasteczko to fragment stworzonego w 1973 roku Parku Regionalnego Górnej Langwedocji, którego różnorodność biologiczna, krajobraz oraz jakość wody są regularnie kontrolowane. To sprawia, że woda termalna na bazie której opracowywane są kosmetyki Avene ma stały i niezmienny skład, a jej czystość bakteriologiczna jest pod stałą i rygorystyczną kontrolą Laboratorium Badań Nad Wodą usytuowanym przy uzdrowisku i zakładzie produkcyjnym.

Czytaj również  Modne bransoletki z kulkami

Produkty

W swojej ofercie Avene posiada całą gamę kosmetyków zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała, a także do makijażu i ochrony przeciwsłonecznej. W ofercie firmy istnieje też specjalna linia dedykowana mężczyznom w skład której wchodzą żele i pianki do golenia, balsamy i fluidy stosowane po goleniu, a także gama produktów do pielęgnacji skóry całego ciała. Jednak największa grupa kosmetyków na bazie wody termalnej Avene dedykowana jest kobietom i ich skórze.

Znajdziemy tu preparaty do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała służące do oczyszczania i odżywiania skóry, do jej regeneracji i odnowy, środki do demakijażu, a także produkty przeciwstarzeniowe i łagodzące podrażnienia. Osobna grupa do środki ochrony przeciwsłonecznej pozwalające utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry w trakcie i po opalaniu także dla skóry nadwrażliwej i alergicznej.

Kuracje

Woda termalna Avene to nie tylko kosmetyki i bieżąca pielęgnacja skóry. Jej dobroczynny wpływ został potwierdzony także w trakcie leczenia takich schorzeń, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, tzw. rybia łuska, oparzenia czy likwidacja blizn. Bogaty w odpowiednie minerały, krzemionkę oraz oligoelementy skład wody to naturalny lek, który nie powodując skutków ubocznych pozwala na efektywne i bezpieczne dla chorego kuracje wspomagające regenerację skóry.

Czytaj również  Wybierz skuteczne kosmetyki do włosów

Bakteriologicznie czysta woda Avene może być spożywana bezpośrednio, jako element diety oczyszczającej organizm, a także wykorzystywana do usuwania skutków oparzeń posłonecznych, zaczerwień skóry, a także codziennego oczyszczania o odżywiania skóry twarzy i całego ciała.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *