Bardzo częstym zjawiskiem jest to, że panna młoda bierze ślub będąc już w ciąży. Jeżeli są to pierwsze tygodnie to brzuszek jest mało widoczny, natomiast po czwartym miesiącu krągłości, charakterystyczne dla tego stanu, są coraz wyraźniejsze. W takich przypadkach suknie ślubne muszą być nie tylko piękne i szykowne, ale spełniać również więcej wymagań.
Sukienki na wesele – najlepsze dla kobiet w ciąży
Sukienki na wesele dla kobiet w ciąży powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać swobodę ruchów. Nie mogą uciskać brzucha ani sprawiać problemu przy siadaniu. Najlepsze będą modele uszyte z tradycyjnych tkanin, specjalnych na okazje tego typu. Mogą być wykończone koronkami, z dodatkiem szyfonu lub tiulu.
Jeśli chodzi o fason to kobiety w ciąży powinny unikać sukienek z gorsetem przylegającym ściśle do ciała. Idealne będą modele z podniesionym stanem, luźno opadające ku dołowi i odcięte pod biustem. Taki fason sprawi, że panna młoda będzie wyglądać bardzo elegancko. Zrezygnować należy ze spódnic bardzo rozkloszowanych lub z falbanami, które mogą dodać optycznie sylwetce dodatkowych kilogramów. Dodatkową zaletą sukien tego typu jest fakt, że można łatwo na nich nanosić poprawki krawieckie, a jest to bardzo istotne u pań w ciąży, kiedy brzuszek szybko rośnie.
W jakim kolorze i jakiej długości powinna być suknia ślubna dla kobiety w ciąży?
Suknia panny młodej, wbrew opiniom niektórych ludzi, może być również w kolorze białym. Jedna na tym nie kończą się możliwości. Obecnie panny młode lubią brać ślub w kreacjach w kolorze szampana, ecru, a te bardziej odważne kobiety mówią „tak” w kreacjach czerwonych lub różowych.
Pomimo wielu stereotypów, które pojawiają się na temat długości sukni ślubnej dla kobiet w ciąży, kierować się należy zasadą, że kreacja powinna być taka, jaką wymarzyła sobie przyszła panna młoda.
Dodatki do ślubnych sukien kobiet ciężarnych
Ciążą nie wyklucza doboru większości dodatków ślubnych. Kolczyki, naszyjniki i torebki trzeba dopasować tak, aby idealnie pasowały do wymarzonej kreacji. Kierować trzeba się tu własnym gustem i preferencjami. Natomiast buty muszą być już wybrane bardzo starannie, ponieważ kobietom w błogosławionym stanie często puchną nogi. Należy, w takim wypadku, zrezygnować z butów na wysokim obcasie, ponieważ są one mało stabilne i mogą doprowadzić do upadku. Postawić należy na buty całkiem płaskie albo na niewysokiej koturnie lun na niskim obcasie. Najlepiej wziąć ze sobą drugą parę obuwia, najlepiej sportową i przebrać, kiedy zaczną się tańce.
Czy ubierać welon?
Niegdyś wierzono, że welon chronić będzie przyszłą pannę młodą przed złem. Był również symbolem dobrych intencji i czystych zamiarów, a jako taki noszony był jedynie przez dziewice. Ściągało się go z głowy podczas oczepin, w czasie których rzucano nim i w ten sposób wskazywano następną pannę do zamążpójścia. Obecnie welon ubierają wszystkie kobiety, jako nieodłączny atrybut stylizacji ślubnej. Niektóre panie decydują się na wianek ślubny, doskonałą alternatywę dla welonu.