Slippery – najwygodniejsze buty na jesień

skaczaca kobieta

Buty powinny być przede wszystkim wygodne. W drugiej kolejności zwracamy uwagę na ich wygląd. Dodatkowo buty jesienne powinny dobrze chronić przed chłodem. Wszystkie te cechy wydają się spełniać buty wsuwane na stopę, czyli tak zwane slippery. Czy faktycznie są to idealne buty na jesień? Jakie modele tych butów są najmodniejsze w tym sezonie?

Jakie buty nazywa się slipperami?

Slippery – tak z reguły nazywane są buty o charakterze sportowym lub mniej formalnym, które są wsuwane na stopę. Nie mają żadnych zapięć ani wiązań. Można też spotkać się z określeniem slip-on. Najczęściej takie określenie wykorzystuje się do trampek z gumkami umieszczonymi po bokach, które ułatwiają nałożenie buta na nogi. Jednak coraz częściej można spotkać się z tym, że jako slippery określa się również bardziej eleganckie obuwie skórzane.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje butów wsuwanych na nagę?

Tak jak to zostało już wcześniej wspomniane najczęściej jako slippery określa się obuwie mniej formalne i sportowe. Do najpopularniejszych butów tego typu zaliczyć należy przede wszystkim:

Czytaj również  Jaka apaszka do kurtki?

trampki slip-on – są to buty na gumowanej podeszwie, która niekiedy ma bieżnikowanie dające większą stabilność chodzenia na śliskich powierzchniach. Wierzchnia część tych butów najczęściej jest wykonana z odpornej tkaniny, jednak można też spotkać modele, wykonane z wysokiej jakości miękkiej skóry. Te ostatnie często wykorzystywane są jako element stroju półformalnego do pracy;

buty żeglarskie – są to buty stworzone na potrzeby „ludzi morza”, którzy chętnie wybierają się na rejsy żaglowe lub jachtowe. Z uwagi na swój prosty krój oraz ciekawy wygląd buty te szybko zyskały zwolenników również wśród osób, które nie mają nic wspólnego z morzem. Chętnie wybierane są do stylizacji codziennych aranżowanych w miejskim (casualowym) stylu;

mokasyny i loafersy – mokasyny i loafersy uznawane są jako buty półformalne i formalne w oficjalnej hierarchii. Wszystko zależy od tego z jakiego materiału są wykonane i ich kroju. Mokasyny zostały stworzone na wzór tradycyjnego obuwia Indian Ameryki Północnej, zaś inspiracją dla stworzenia loafersów było obuwie norweskie.

Jak nosić slippery?

Wiele osób chętnie sięga po buty slippery jesienią, kiedy na dworze panują już chłody. Warto wiedzieć, że jedną z największych kontrowersji wokół tych butów jest to, czy nosić je ze skarpetami, czy bez. W cieplejsze dni można nosić je bez skarpet. Jednak, gdy jest chłodniej można ubrać skarpety. Należy jednak pamiętać wtedy o tym, by ubrać do nich spodnie o dłuższej nogawce.

Czytaj również  Ubierz się ciepło? Przegląd propozycji na zimę

Slippery z reguły nosi się ze spodniami o nogawce o długości sięgającej do kostki. Mogą to być spodnie półformalne z kantem, a także chinosy lub klasyczne jeansy. Do stroju półformalnego do pracy można wybrać zarówno buty skórzane, jak i tekstylne. Warto pamiętać, że wspomniane buty są niezwykle wygodne i pozwalają na swobodne poruszanie się. Są też ostatnim krzykiem mody, więc ubierając je zawsze będziemy ubrani zgodnie z panującym aktualnie stylem.