Odżywki do włosów – recepta na poprawę kondycji włosów latem

odzywki do włosów fryzjerskie

Lato nie jest zbyt łaskawe dla włosów. Pasmom mogą szkodzić wysokie temperatury powietrza i oddziałujące na nie słońce wraz z promieniowaniem UV, ale też wiatr i częste kąpiele w słonym morzu oraz chlorowanych basenach. Czynniki te prowadzą do przesuszania się pasm, ich wypadania i rozdwajania. Na szczęście nawet tym sytuacjom można zapobiec. Wystarczy przyłożyć się do letniej pielęgnacji włosów i oprzeć ją na jakościowych odżywkach.

Bogactwo regenerujących olejków

Olejowanie jest świetnym zabiegiem, jednakże w okresie letnim może ono okazać się dla włosów zbyt obciążające. Olejki da się jednak wprowadzić do pasm również z pomocą odpowiednich odżywek do włosów. Wybierając produkty z tej grupy, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by występujące w nich oleje były dostosowane do porowatości włosów.

Włosom wysokoporowatym poleca się w szczególności masło kakaowe oraz zwykły olej kokosowy, a z kolei włosy średnioporowate powinny polubić się z klasyczną oliwą z oliwek. Na włosy niskoporowate dobrze zadziała większość produktów. Z założenia są zdrowe, mocne i lśniące, dlatego niewiele trzeba z nimi robić, by cały czas utrzymywać je w dobrym stanie i cieszyć się ich dobrym wyglądem – nawet w trakcie lata.

Czytaj również  5 pomysłów na własny biznes

Olejki nakładane na włosy wraz z odżywkami będą tworzyć na pasmach swoistą barierę ochronną. Stworzą solidne zabezpieczenie przed zewnętrznymi czynnikami. Dzięki nim skutki korzystania z chlorowanej wody i słonecznych kąpieli nie będą aż tak drastyczne dla włosów.

Inne składniki warte uwagi

Ale oczywiście na samych olejkach i olejach skład dobrej odżywki na pewno się nie skończy. Koniecznie muszą ją dopełnić różne inne substancje, które wzmocnią efekt zabezpieczający, a ponadto będą na bieżąco regenerować włosy, nawilżać je i dbać o to, by one zawsze były miękkie, lśniące i perfekcyjnie gładkie.

W tym momencie za najlepsze odżywki do włosów na lato uznaje się te, które wykorzystują moc substancji naturalnych. Korzystnym działaniem na pasma wykażą się przede wszystkim ceramidy i aminokwasy, znane ze swoich właściwości głęboko odżywczych, ale też biotyna, kolagen i kreatyna, czyli składniki odbudowujące strukturę włosów. Mile widziane są także różnego rodzaju zioła. Nawet taka zwykła pokrzywa potrafi zapewnić pasmom piękny blask.

Pewnych substancji powinno się natomiast kategorycznie unikać. Jeżeli chce się włosy wspierać, a nie im szkodzić, nie należy używać na nich latem produktów bogatych w silikony, parafinę, woski i różne inne sztuczne dodatki.

Czytaj również  Dobry szampon dla mężczyzny w umiarkowanej cenie - który wybrać?

Ochrona przeciwsłoneczna

Produkty oparte na opisanych wyżej substancjach będą zwykle odżywkami przeznaczonymi do spłukiwania, czyli tymi działającymi nieco silniej, ale czasem warto też użyć ekspresowych odżywek w sprayu. Te dedykowane letniej pielęgnacji mogą bowiem zawierać w sobie dodatek filtrów przeciwsłonecznych. Warto po nie sięgnąć i użyć ich tuż przed wyjściem z domu, zwłaszcza jeśli ma się zamiar posiedzieć trochę na zewnątrz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *