Najczęstsze okazje do wręczania wyjątkowych prezentów

Okazji, gdy kupuje się prezenty jest wiele. Jeśli chcemy kupić prezent bliskiej nam kobiecie, musimy dobrze się zastanowić, a także dobrać go do okoliczności – walentynkowy podarek musi być bardzo osobisty, a ten urodzinowy może być nieco droższy. Zawsze jednak trzeba unikać praktycznych gadżetów. Oczywiście zawsze można kupić książkę czy piękny notes, ale lepszym prezentem będzie pierścionek czy inny biżuteryjny drobiazg.

Zasady wręczania biżuterii. Komu można kupić pierścionek? Z jakiej okazji?

Kobiecie, którą dobrze znamy, możemy podarować biżuteryjny drobiazg. Można kupić bransoletkę, naszyjnik, kolczyki lub wisiorek wykonane ze złota, srebra, platyny lub stali szlachetnej. Bezwzględnie nie wolno kupować biżuterii sztucznej i kiepskiej jakości, jest to po prostu w złym guście. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobieta sama sobie tego zażyczy. Pamiętajmy, że biżuterię kupuje się tylko osobie, której gust znamy. Dzięki temu unikniemy kłopotliwej sytuacji, gdy obdarowana nie ucieszy się z prezentu.

Czytaj również  Jakie etui na iPad'a?

Co lepsze – biżuteria złota czy srebrna?

Wybór między złotem a srebrem jest stosunkowo prosty, gdyż jest to po prostu kwestia gust. Nie bez znaczenia jest także cena. Złoto jest droższe i bardziej luksusowe. Srebro jest natomiast uniwersalne i pasuje niemal do każdej okazji i stylizacji. Zdecydowana większość biżuterii dostępnej w salonach jest wykonana właśnie ze srebra, więc wybór jest dużo większy. Możemy wybrać pierścionek czy naszyjnik z dodatkiem kamieni szlachetnych, co czyni podarek bardziej wartościowym.

Komu i z jakiej okazji można kupić pierścionek?

Jeśli chcemy poprosić kogoś o rękę, kupujemy pierścionek zaręczynowy. Jeśli nie mamy takich planów, jasno to określmy, by nie doszło do niezręcznej sytuacji. A jaki model biżuterii wybrać? Dawniej uważano, że pierścionki z małym kamieniem są zarezerwowane dla panien, jako mało okazałe, ale właśnie w takiej biżuterii gustuje wiele kobiet. Ponadto bardzo okazała biżuteria tego typu nie jest obecnie modna. Jeśli to ma być niespodzianka, problemem może być dobranie odpowiedniego rozmiaru.

By uniknąć kłopotów, najlepiej zabrać do jubilera jeden z pierścionków, który nosi kobieta. Spójrzmy też, jaki rodzaj ozdób lubi nasza wybranka. Zasada doboru pierścionków mówi, że właścicielki szczupłych dłoni i długich palców mogą nosić praktycznie wszystkie ich rodzaje. Przy krótkich i pulchnych palcach warto wybrać pierścionki, które wydłużą palec, czyli ozdoby z owalnymi oczkami, bądź z elementami, które układają się wzdłuż palca, a nie wszerz. A może skusimy się na pierścionek z kamieniem? Szczególnie piękne są szafiry, które podobno przynoszą szczęście i przyciągają miłość na całe życie.

Czytaj również  Ciekawe akcesoria dla kobiet

W życiu jest wiele okazji, gdy można podarować prezent. Dobrym podarkiem będzie element biżuterii, np. piękny pierścionek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *