Jakie etui na iPad’a?

Ipad etui

Idealne etui na iPad’a nie tylko powinno chronić urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami, ale także cieszyć oko właściciela. Oferta pokrowców na iPad’a jest tak bogata, że każdy może odnaleźć idealny dla siebie design.

Jakie cechy ma dobre etui?

Zwolennicy funkcjonalnych rozwiązań na pewno zachwycą się prostym etui Smart Cover od Apple. Mimo prostej konstrukcji pokrowiec w stu procentach spełnia swoją funkcję, jaką jest ochrona przed zanieczyszczeniami i zarysowaniami. Etui ułatwia pracę z iPad’em i oszczędzanie baterii, ponieważ po otwarciu pokrowca urządzenia budzi się ze stanu uśpienia, a po zamknięciu automatycznie usypia. Atutem jest w tym przypadku także ogromny wybór kolorystyczny. Możemy sięgnąć także po inne sylikonowe modele etui od Apple. Plusem oryginalnych etui jest to, że chronią urządzenie, nie odbierając mu przy tych naturalnej smukłości i minimalistycznego uroku.

Jakie etui wybrać?

Jeśli dużo piszemy na iPad i w zasadzie traktujemy go jako mini notebooka, na pewno przyda się etui z dołączoną klawiaturą np. QODE Slim Style Keyboard Case. Godną uwagi opcją są także etui, które odgrywają rolę podstawki podtrzymującej urządzenie pod pożądanym kątem. Tego typu pokrowce znajdziemy m.in. w ofercie firmy Rock. Wymienione powyżej etui na iPad należą do droższych propozycji tego typu produktów. Jeśli szukacie czegoś za kilkadziesiąt złotych, warto przejrzeć ofertę sprzedawców wstawiających się na Allegro. Znajdziecie tam wiele propozycji o różnych kolorach i wzorach. Najtańsze kosztują nawet ok. 20 zł.

Czytaj również  Ciekawe akcesoria dla kobiet

Etui dla miłośników klasyki

Miłośnikom klasycznych rozwiązań na pewno przypadną do gustu eleganckie etui ze skóry. Wyznacznikiem stylu i klasy na pewno będę tutaj pokrowce wykonane ze skóry naturalnej – matowej albo lakierowanej. Takie etui znajdziemy w ofercie zarówno polskiej firmy galanteryjnej Wittchen, jak i zagranicznych marek pokroju Tommy’ego Hilfigera, a nawet prawdziwej ikony ekskluzywnego stylu i smaku, jaką jest Ralph Lauren. Cena takiego pokrowca wynosi zwykle kilkaset złotych, a w przypadku Ralpha Laurena może nawet przekraczać próg tysiąca złotych. Tańszą alternatywą dla skóry naturalnej, także w tym przypadku, jest skóra ekologiczna. Skóra ekologiczna również wygląda bardzo elegancko i na pewno zapewni naszemu urządzeniu stylową ochronę.

Niespotykane etui na iPad’a

Analizując obecność skórzanych etui na rynku, musimy pamiętać, że nie każda firma stawia na rozwiązania w postaci klasycznych pokrowców z tego materiału. Marka Twelve South postanowiła niejako połączyć przeszłość i przyszłość, projektując etui na iPad’a, które przypomina okładkę bogato zdobionej, średniowiecznej księgi. Innym oryginalnym rozwiązaniem godnym uwagi są przepiękne, ręcznie robione pokrowce z filcu. Z filcową torebką damską, takie etui stworzyłoby naprawdę zgrany i modny duet. Dla młodszych użytkowników iPad’ów, którzy chętnie wykorzystują ten sprzęt do różnych gier, świetnym pomysłem jest etui iGuy, wyprodukowane przez Speck. Pokrowiec wygląda jak wyjęty z kreskówki, a gumowe rączki sprawią, że iPad na pewno nie wyślizgnie się dziecku z dłoni.

Czytaj również  Najczęstsze okazje do wręczania wyjątkowych prezentów