Jak dobrać pasek do spodni jeansowych?

pasek do spodni jeansowych

Paski to dodatki, które mają do spełnienia konkretne zadanie. Służą zazwyczaj podtrzymaniu zbyt luźnych spodni czy spódnicy.  U kobiet ponadto zakładany jest aby podkreślić talię. Ostatnio jednak paski traktowane są również jako typowy element dekoracyjny. Zakładamy je, aby nadać strojom oryginalny wygląd.

Jak dobiera się paski?

Dobór dodatków, również paska, zależy głównie od stylizacji. Jeśli jest to stylizacja elegancka (np. garnitur, garsonka), wówczas konieczne jest aby był on wykonany z tego samego materiału oraz miał podobny odcień. Jeśli zabieramy aktówkę, lub torebkę, również jej kolor powinien być zgodny z kolorem butów i paska. Ponadto, zgodnie z przyjętymi zasadami, w przypadku garnituru, pasek powinien mieć klamrę. Jeśli w grę wchodzi stylizacja mniej formalna, również dobrze jest zastosować zasadę zgodności odcieni. Jednak im okazja mniej formalna, tym dowolność większa. Stylizacje casualowe pozwalają na oryginalne barwy, klamry czy wzory.

Jaki pasek założyć do jeansów?

Spodnie jeansowe chętnie noszone są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jaki pasek najlepiej dobrać do takich spodni? W zasadzie jest dużo różnych propozycji, zależy to od okazji i stylizacji. Na mniej oficjalne spotkania można założyć pasek parciany. Najlepiej jednak z jeansem komponują się paski skórzane lub z materiału skóropodobnego. Bardzo ważne jest by pasowały one do szlufek paska, czyli były dość szerokie. W przeciwieństwie pasków do garniturów. Z tym rodzajem spodni świetnie wyglądają paski z dużymi klamrami. Równie ważne są inne elementy stroju jak koszula czy T-shirt. Świetnie wyglądać będzie zestawienie jeansów i koszuli, jeśli założymy do stroju wyróżniający się pasek z dużą klamrą. Kobiety do jeansów mogą założyć paski ozdabiane np. wzorami lub cyrkoniami. Takie jednak pasują do osób młodych wiekiem. Bogato zdobione paski założone przez dojrzałe kobiety mogą wyglądać śmiesznie. Panowie powinni unikać zakładania jeansów, szerokiej koszulki włożonej w spodnie jeansowe i paska. Taki zestaw uważany jest za stylizacyjne faux-pas.

Czytaj również  Z czego powinny być dresy?

Odpowiednie dodatki mają ogromne znaczenie, warto więc poświecić im trochę czasu. Dobrze ubrani kobieta i mężczyzna, to przede wszystkim ci, którzy wiedzą co, z czym zestawić oraz jakich błędów stylistycznych nie popełniać.