Dobry szampon dla mężczyzny w umiarkowanej cenie – który wybrać?

różne rodzaje szamponów

Panowie przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu i codziennej pielęgnacji. Stylizują brodę i włosy. Chętnie sięgają po różnego rodzaju kosmetyki – szampony, kremy, olejki. Jaki szampon jest odpowiedni dla mężczyzn,którzy nie chcą przepłacać? Czy trzeba inwestować w produkty dedykowane dla panów, a może równie dobrze sprawdzą się w tym przypadku szampony dla kobiet np. z serii Joanna Ultra Color System?

Szampony przeciwko siwieniu

Zadaniem szamponów przeciwko siwieniu jest opóźnienie procesu siwienia włosów, a także poprawa ich kondycji oraz pielęgnacja delikatnej skóry głowy. Oczywiście procesu siwienia w całości zatrzymać się nie da. Jest to zupełnie normalne, ale siwienie można nieco spowolnić.
Dobry szampon przeciwko siwieniu dla mężczyzn zawiera składniki poprawiające kondycję włosów. Są to m.in. algi i ekstrakty roślinne różnego rodzaju. Taki kosmetyk przy okazji skutecznie oczyszcza skórę głowy, zwalcza łupież czy nadmierne przetłuszczanie się.

Szampony przeciwko wypadaniu włosów

Wielu panów boryka się na co dzień z problemem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Z pomocą, przynajmniej częściowo, przyjść może wówczas szampon przeciwko wypadaniu włosów. Zwiększa on objętość włosów, a przy okazji wzmacnia je. Na ogół w jego składzie znajdują się wyciągu z łopianu, pokrzywy czy żeń-szenia. Skuteczne okazują się być ponadto fitosterole, a także wyciąg z chmielu i mydlnicy lekarskiej.

Czytaj również  Odżywki do włosów - recepta na poprawę kondycji włosów latem

Niedrogie i skuteczne szampony do włosów dla mężczyzn

Czy w przypadku panów trzeba inwestować w specjalne kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn, a może równie dobrze można sięgnąć po klasyczne szampony dla kobiet np. Joanna Ultra Color System przeznaczone do różnego rodzaju włosów? Okazuje się, że jak najbardziej nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Szampony przeznaczone dla mężczyzn w zasadzie niewiele różnią się od tych dedykowanych kobietom. Na ogół jedyna różnica tkwi w ich zapachu. Tymczasem wybór w przypadku kosmetyków damskich jest o wiele większy.

Jakie składniki zawierają szampony dla mężczyzn?

Szampony przeznaczone dla panów często posiadają w składzie mentol. To element, który niestety uczula i podrażnia. Nie jest więc odpowiedni dla wszystkich mężczyzn. Często stosowany jest również kwas salicylowy o działaniu antybakteryjnym. Przychodzi on z pomocą również przy walce z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Na szczęście niewiele osób jest na niego uczulonych. Unikać należy natomiast produktów z alkoholem w składzie. Działa on bowiem na włosy i skórę głowy wysuszająco.
Wybierając szampon dla mężczyzn, bez obaw można postawić nawet na produkt dedykowany z założenia kobietom. Ciekawie prezentuje się m.in. seria Joanna Ultra Color System, w skład której wchodzą kosmetyki przeznaczone do włosów o różnej kolorystyce – rudych, brązowych, blond itd. Są one idealne do stosowania także na co dzień.

Czytaj również  Jak zadbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *