Dobry szampon dla mężczyzny w umiarkowanej cenie – który wybrać?

różne rodzaje szamponów

Panowie przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu i codziennej pielęgnacji. Stylizują brodę i włosy. Chętnie sięgają po różnego rodzaju kosmetyki – szampony, kremy, olejki. Jaki szampon jest odpowiedni dla mężczyzn,którzy nie chcą przepłacać? Czy trzeba inwestować w produkty dedykowane dla panów, a może równie dobrze sprawdzą się w tym przypadku szampony dla kobiet np. z serii Joanna Ultra Color System?

Szampony przeciwko siwieniu

Zadaniem szamponów przeciwko siwieniu jest opóźnienie procesu siwienia włosów, a także poprawa ich kondycji oraz pielęgnacja delikatnej skóry głowy. Oczywiście procesu siwienia w całości zatrzymać się nie da. Jest to zupełnie normalne, ale siwienie można nieco spowolnić.
Dobry szampon przeciwko siwieniu dla mężczyzn zawiera składniki poprawiające kondycję włosów. Są to m.in. algi i ekstrakty roślinne różnego rodzaju. Taki kosmetyk przy okazji skutecznie oczyszcza skórę głowy, zwalcza łupież czy nadmierne przetłuszczanie się.

Szampony przeciwko wypadaniu włosów

Wielu panów boryka się na co dzień z problemem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Z pomocą, przynajmniej częściowo, przyjść może wówczas szampon przeciwko wypadaniu włosów. Zwiększa on objętość włosów, a przy okazji wzmacnia je. Na ogół w jego składzie znajdują się wyciągu z łopianu, pokrzywy czy żeń-szenia. Skuteczne okazują się być ponadto fitosterole, a także wyciąg z chmielu i mydlnicy lekarskiej.

Czytaj również  Jak zadbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę?

Niedrogie i skuteczne szampony do włosów dla mężczyzn

Czy w przypadku panów trzeba inwestować w specjalne kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn, a może równie dobrze można sięgnąć po klasyczne szampony dla kobiet np. Joanna Ultra Color System (https://gemini.pl/producent/joanna) przeznaczone do różnego rodzaju włosów? Okazuje się, że jak najbardziej nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Szampony przeznaczone dla mężczyzn w zasadzie niewiele różnią się od tych dedykowanych kobietom. Na ogół jedyna różnica tkwi w ich zapachu. Tymczasem wybór w przypadku kosmetyków damskich jest o wiele większy.

Jakie składniki zawierają szampony dla mężczyzn?

Szampony przeznaczone dla panów często posiadają w składzie mentol. To element, który niestety uczula i podrażnia. Nie jest więc odpowiedni dla wszystkich mężczyzn. Często stosowany jest również kwas salicylowy o działaniu antybakteryjnym. Przychodzi on z pomocą również przy walce z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Na szczęście niewiele osób jest na niego uczulonych. Unikać należy natomiast produktów z alkoholem w składzie. Działa on bowiem na włosy i skórę głowy wysuszająco.
Wybierając szampon dla mężczyzn, bez obaw można postawić nawet na produkt dedykowany z założenia kobietom. Ciekawie prezentuje się m.in. seria Joanna Ultra Color System, w skład której wchodzą kosmetyki przeznaczone do włosów o różnej kolorystyce – rudych, brązowych, blond itd. Są one idealne do stosowania także na co dzień.

Czytaj również  5 pomysłów na własny biznes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *